Tworzenie lekcji

  • by
< Powrót

W tej instrukcji pokażemy jak tworzy się artykuły (lekcje).

1. Wybierz rolę Redaktora w menu wyboru roli.

2. Wejdź do Biblioteki. Jeśli nie widzisz swojego przedmiotu, możesz go dodać z poziomu Managera. Zobacz instrukcję dodawania przedmiotów. W ramach przedmiotu możesz tworzyć sekcje. Kliknij w „+”, aby stworzyć nową sekcję.

3. Wprowadź nazwę sekcji i kliknij Dodaj. Rekomendujemy, aby nazwa sekcji zawierała nazwę klasy, co pozwoli później łatwiej zarządzać materiałami.

4. Teraz kliknij w strzałkę i wjedź do sekcji, aby dodać artykuł (lekcję).

5. Naciśnij „+”, aby stworzyć artykuł (lekcję).

6. Wypełnij formularz. Możesz wprowadzić własne zdjęcie, tytuł (najlepiej z z nazwą klasy, co ułatwi udostępnianie materiałów), krótki opis, dodać tag. Jeśli chcesz powiadomić studentów o tym artykule (lekcji), włącz opcję „Wyślij powiadomienie do studentów”. Kliknij Zapisz.

6. Nowy artykuł (lekcja) pojawi się na liście. Teraz można zacząć jego edycję. Kliknij w ikonę ołówka.

7. W artykule (lekcji) możesz umieścić różne bloki (tekst, plik do pobrania, obrazek, YouTube, E-lekcję). Wystarczy kliknąć w button „Dodaj blok” i wybrać odpowiedni typ bloku. Więcej na temat dodawania bloków przeczytasz tutaj.

8. Po zakończeniu edycji artykułu przejdź do zakładki Edycja, wybierz program swojej klasy i udostępnij artykuł. Więcej o udostępnianiu materiałów przeczytasz tutaj.

Next Dodawanie bloków
Spis treści

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *